Ким се претвори себеси и нејзините сестри во мета на потсмев со старите фотографии: „Овде имале оригинални лица, сега не личат на себе“ (ФОТО)

26 септември, 2020
5dc8c03179d75710ff47a9c2

Ким Кардашијан е единствената, како што истакнуваат некои обожаватели, која изгледа добро на старите фотографии.

Ким Кардашијан овие денови ја фаќа носталгија за старите времиња, а нејзините сестри ѝ замерија.

Имено, ријалити sвездата објавува стари семејни фотографии на Инстаграм на кои само таа изгледа одлично. Последна во низата е онаа од 2007 година кога Ким беше во јапонски ресторан со нејзините сестри Клои, Кендал и Џенер.

„Babe“, напиша таа заедно со објавата. Во првиот коментар се појави Кајли Џенер која не беше задоволна од фотографијата. „Избриши го ова одма“, ѝ рече таа на нејзината постара сестра, а нејзините зборови ги лајкнаа повеќе од 26.000 луѓе.

View this post on Instagram

Babies at Benihana 🥰

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Но, Ким не ја послуша и затоа беше критикувана во коментарите. На неа и на следбениците на нејзините сестри не им е јасно зошто би ги објавила овие фотографии на кои само таа изгледа добро, а очигледно е колку се сменија со помош на естетски операции.

“Зошто би им го сторила тоа на своите сестри?”, “Жал ми е, но устата на оваа Клои…”, “Ким знае дека изгледа добро, но нејзините сестри. Смешно. Затоа и ги објави”, “Никој од нив не изгледа исто”, “Кој е ова до лево? “,„ Тука имале оригинални лица “,„ Кои се овие луѓе? “, коментираат следбениците.

Фотографијата собра повеќе од два и пол милиони лајкови, но даде и нова можност да ги исмее сестрите Кардашијан.