Ќерка ми ја одгледував како Јеховин сведок: мајката на Наоми Кембел откри шокантни детали од животот на славната манекенка!

19 јули, 2020
Annotation 2020-07-19 213924

Веста за Том Круз и неговата вмешаност во скиентологијата го потресе светот , но фактот дека убавата Наоми за малку ќе станеше Јеховин сведок, многумина ги изненади.

Странските медиуми посочуваат дека колку повеќе познати личности се свртуваат кон алтернативни религии, па дури и кон некои култови кои честопати можат да бидат опасни, толку повеќе им се зголемува „нивната популарност“.

Мајката на Наоми Кембел, Валери, еднаш зборуваше јавно за тоа како ја одгледа својата ќерка.

– Јас ја воспитав да биде Јеховин сведок, но таа мора да избере сама својата вера. Кога таа ме прашува, и ја давам целата неопходна литература за користење.

<p>Mnoge javne ličnosti krenu stranputicom</p>

Сепак, супермоделот веќе не се занимава со ова.

Главното верување на Јеховините сведоци е дека Бог, кој е во оригиналните библиски списи, е откриен со името на Јехова и дека човекот може да го запознае преку проучување на Писмото. Според тоа, христијанската религија не го признава библиското толкување на Јеховините сведоци.

Скиентологијата, од друга страна, ги учи луѓето дека тие се бесмртни духовни суштества кои ја заборавиле својата вистинска природа, и е основана во 1953 година.

<p>Mnoge javne ličnosti krenu stranputicom</p>

Том Круз, наводно, била запознаен со оваа заедница преку неговата поранешна сопруга Мими Роџерс, која била 6 години постара од него. Во тоа време, тој целосно го запоставил градењето врска со неговата ќерка Сури, која ја има со Кејти Холмс. Имено, Кејти не сакаше да го воспитува детето според правилата на црквата, па Том ја прекина целата понатамошна комуникација.

Патем, Џон Траволта е исто така член на Црквата на скиентологијата, на која и се придружи во 1970-тите.

<p>Mnoge javne ličnosti krenu stranputicom</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi