Ќерката на Бред и Анџелина мисли дека е една од браќата

2 јуни, 2020
293597_profimedia0418830201_ff

Шајло Џоли – Пит е најстарото дете на Анџелина Џоли и Брет Пит, а можеби и најспецифичното. Според пишувањата таа од мала сакала да ја викаат со машко име, Питер или Џон, на што фамилијате се согласила. Секогаш максимално ја подржувале и и допуштале да се изразувана на себе својствен начин, од фризура до гардероба и лични избори.

Пред 10 години Анџелина за магазинот „Vanity Fair“ изјавила дека Шалјо сака да е момче, да се облекува како момче и дека тоа е причината за нејзината кратката коса.

  • Таа мисли дека е една од браќата – нагласила актерката.

Откако наполнила 11 години била и на советување за хормонална терапија, а тоа наводно ќе треба да и помогне во нејзината транформација да биде момче.