Ќерката на Деми Мур позираше во долна облека: Иста како мајка и – велат коментарите!

6 септември, 2020
деми мур

Кога нашата мајка сакаше уште едно дете, и тоа не се случи, таа беше фокусирана само на тој факт.

Имав чувство дека не сме доволни, објасни Румер за зависноста на Деми.

Најстарата ќерка на американската актерка Деми Мур (57) и актерот Брус Вилис (65), Румер Вилис (32), на својот Инстаграм профил честиташе роденден на Ким Кардашијан Вест (39). Таа позираше во нејзината линија за долна облека, а покрај неа стоеше ’картонот’ Ким.

– Среќен роденден, Скимс! Благодарност до целиот тим и благодарност до прекрасната Ким што ме вклучи во сето ова. Драги мои, вие сте скапоцен камен – беа зборовите што Румер ги упати на член на познато реално семејство.

Имаше низа пофалби во коментарите за сметка на нејзиниот изглед. Тие тврдеа дека таа е убавица, и дека најголемо внимание привлекува фактот дека е природна. Бидејќи Ким промовира и корсети во таа колекција, следбениците на Румер напишаа дека не и требаат. Имаше и такви кои забележаа голема сличност помеѓу младата Деми и нејзината ќерка.


– Имате иста коса како вашата мајка и лице. Изгледате многу слично. Да не видам чиј е профилот, сигурно ќе помислев дека станува збор за постара фотографија од неа – истакнаа следбениците. Румер минатата година изјави дека таа и нејзините помлади сестри Талула (26) и Скаут (29) не разговарале со нивната мајка три години на сред брак со актерот Ештон Качер (42).

Таа додаде дека дејствувала како посредник помеѓу нејзините сестри и нивната мајка. Имено, тоа се случи во време кога Деми и Ештон имаа брачна криза. Тие сакаа да имаат дете, сепак, сето тоа заврши со абортус, поради што имаа тежок период. Деми многу тешко се опорави.

– Бев луда, особено по Ештон. Имав чувство дека ми зел нешто што е мое. Кога нашата мајка сакаше друго дете, и тоа не се случи, таа беше фокусирана само на тој факт. Имав чувство дека не сме доволни. Дури и моите пријатели ми рекоа дека се загрижени за мајка ми, дозволете ми да и помогнам. Тогаш сфатив дека треба да ја поправам нашата врска – рече Румер и продолжи:

– И тогаш решив. Морам да  ја прифатам мајка ми како што е, бидејќи во спротивно остатокот од семејството нема да разговара со мене.