Ќерката на Деми Мур во емотивна објава призна дека не разговарала со нејзината мајка 3 години

12 мај, 2020
Naslovna

Ќерката на поранешните сопружници Деми Мур  и Брус Вилис , Талула Бел Вилис објави фотографија со познатата актерка на Денот на мајката, во која се сеќаваше на тешкиот период за неа кога не зборуваа.

Семејните проблеми и лошите односи се појавија кога Деми се обиде да има дете со нејзиниот тогашен сопруг, актерот Ештон Качер, а како што е познато, тоа беше ужасен период за актерката бидејќи бременоста заврши со трагичен абортус. На овој посебен ден за сите мајки, Талула и се обрати на својата мајка со емотивно објавување, заедно со нивната заедничка фотографија, која ја објави на Инстаграм.

– Не сум разговарала со мајка ми скоро три години и во тоа тешко време, овој ден би бил уште потежок за мене, па ќе се претворев во прашина. Се сеќавам на возење на работа кога слушнав реклама на радио што беше толку весела – „Парфем што секоја мајка навистина би го обожавала“. Беше многу тежок период – напиша таа.

– Како и да е, мојата приказна се смени. Растејќи, сфатив дека треба да имам повеќе разбирање за мајка ми и можност за простување. Три години не се претворија во вечноста. Ако ме познавате лично, знаете колку ми е важна мајка ми во животот. Честопати се прашувам каков однос би граделе ако се сретнав со 26-годишната Деми. Мислам дека ќе се смеевме во несвест – напиша таа.

– Уживам во она кое си, Деми Мур и сè што ме учиш. Сведок сум на тоа што ви значи овој ден за вас и од каде потекнувате. Вашиот секој совет е вреден и позлатен. Те сакам. Засекогаш твое – заклучила најмладата ќерка на Деми Мур.