Ќерката на Гордон Рамзи изненади со признанието за готвењето на нејзиниот татко

10 декември, 2020
124114901_198967285004854_8880510566962504150_n

„Не се плаши од тебе“

Матилда Рамзи во јавноста стана позната како ќерка на еден од најпознатите телевизиски готвачи, 54-годишниот Гордон Рамзи. 19-годишната девојка тргна по стапките на нејзиниот татко, па на само 15 години ја објави својата прва книга за готвење, а популарна е и на социјалните мрежи, каде што често го споделува своето секојдневие со своите придружници. Сепак, многумина беа изненадени од нејзината последна исповед, кога таа учествуваше со нејзиниот татко во популарен предизвик на социјалната мрежа TikTok и откри дека ја претпочита кујната на нејзината мајка.

Имено, славниот готвач и неговата ќерка на оваа популарна социјална мрежа „правеа“ и / или танцувачки предизвик во кој требаше да изберат помеѓу двете понудени опции. Меѓу другото, Гордон откри дека претпочита скапи вина, додека Матилда или Тили гласаше за ефтините.

Гордон откри дека претпочита зачинети јадења, додека Тили ги претпочита „поблагите“. Таа исто така откри дека претпочита да излегува надвор отколку да остане дома, а многумина беа најмногу изненадени што, избирајќи помеѓу кујната на нејзината мајка и татко, без оглед на фактот дека нејзиниот татко е еден од најценетите готвачи во Светот, таа ја избра – нејзината мајка.

Видеото кое наскоро стана вирално, Рамзи го сподели на својот Instagram профил, а изборот на фаворити на Тили во кујната го привлече вниманието на многу следбеници. „Не ми се верува дека ја одбрала мајка си додека ти си покрај неа. Кралица“’,„ смешно. не се плаши од тебе“,„замисли се викаш Гордон Рамзи и твоето дете сè уште не ја претпочита твојата кујна“,„Гордон, запрашај се“, се едни од многуте коментари на социјалните мрежи.

Инаку, овој готвач со неговата 46-годишна сопруга Тана, со кого е во брак од 1996 година, покрај Тили, има уште четири деца – 22-годишната Меган, 20-годишните близнаци Холи и Џек и едногодишниот Оскар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris