Ќерката на Ким и Кајне полни 7 години

17 јуни, 2020
profimedia-0532184804-725x483

Најстарата ќерка на Ким Кардашијан и Кајне Вест, Норт Вест, денес наполни седум години, а нејзиниот роденден го прославија во кругот на семејството.

  • “Среќен роденден на мојата убава внука Норт. Од моментот кога си родена, ти внесе само радост и среќа во нашите животи. Ти си многу креативна, талентирана и забавна. Имаш најголемо срце. Норт, ти си навистина благослов. Те сакам до Месечината и назад и го ценам секоја од нашите моменти “, напиша Крис.

Патем, Норт моментно е во Вајоминг со нејзините родители, сестрата Чикаго и браќата Псалм и Сејнт. И по повод нејзиниот роденден, се собраа и други членови на семејството, меѓу кои, Кортни Кардашијан со своите деца Мејсон, Пенелопе и Раин, Кајли Џенер и Клои Кардашијан со своите деца.