Ќерката на Пол Валкер со емотивна порака се потсека на нејзиниот татко!

13 септември, 2020
пол

Трагично починатиот актер Пол Вокер во саботата би наполнил 47 години, а роденденот на неговиот татко кој никогаш не жалел го одбележала неговата 21-годишна ќерка Медоу со трогателна објава и уште една заедничка фотографија од семејниот албум.

‘Во моментот кога сфатив дека сме близнаци. Среќен роденден на најпрекрасната душа ’, напиша Медоу со фотографија на која како девојче што плаче, нејзиниот татко ја теши со прегратка.


По повод роденденот на нејзиниот татко, Медоу започна и предизвик за љубезност на социјалните мрежи. Am Благословен сум со љубов од моите најдобри пријатели. Благодарност до Диви и Морган што ми помогнаа да освојам некои од нашите пријателства за овој проект. Моите пријателства се моја основа и моето семејство. Кажете им на вашите пријатели дека ги сакате и дека сте со нив, без оглед на се ’, напиша Медоу, поканувајќи десетина следбеници случајно да споделат чин на љубезност, а меѓу номинираните е и нејзиниот кум Вин Дизел, кој глумеше во филмот со Пол Вокер „Брзи и бесни’.

Пол Вокер загина во сообраќајна несреќа во ноември 2013 година на 40-годишна возраст, само неколку недели откако Медоу наполни 15 години.

Мидоу поголемиот дел од своето детство го поминала со нејзината мајка, која живеела на Хаваи, а една година пред смртта на нејзиниот татко, таа решила да се пресели кај него во Калифорнија. За кратко време што го поминаа заедно, тие станаа многу блиски.

„Тој ја сакаше својата татковска улога и беше многу горд на тоа“, изјави неговиот брат Коди за списанието „Пипл“.