Клои имаше корона: Повраќав, се тресев, имав сериозни главоболки, градите ми гореа …

28 октомври, 2020
клои

Клои Кардашијан (36) имаше корона вирус на почетокот на годината, а во новата епизода „Во чекор со Кардашијан“ беше прикажана борбата со вирусот.

Мислам, се ми кажува дека е позитивна затоа што е толку болна. Тоа навистина ме плаши, бидејќи можам да кажам дека сега таа е исплашена и нервозна поради сето тоа – изјави Ким Кардашијан додека семејството ги чекаше резултатите на Клои.

Кардашијан беше во многу лоша состојба , а нејзината корона беше потврдена со тестирање. Нејзината мајка Крис Џенер се појави во шоуто со солзи, велејќи дека се јавува кај секој доктор кој го памети по помош.

Клои беше фотографирана видливо исцрпена и тажна, рече дека е во карантин во нејзината соба и рече дека повраќа, се тресе и има моменти кога е многу студена. Таа истакна дека имала и страшни главоболки и дека има горлива кашлица во градите.

Кардашијан ги повика своите обожаватели да ги почитуваат мерките и да бидат внимателни. Клои се ослободи од короната што ја имаше на почетокот на годината, а неодамна лудо се забавуваше на 40-от роденден на својата сестра Ким.

Да ве потсетиме, раперот Кание Вест, сопруг на Ким Кардашијан, откри во јули, за време на интервју за Форбс, дека се разболел од вирусот и имал слични симптоми како Клои.

На почетокот на овој месец, Ким откри дека на Вест му се слошило во исто време кога Том Хенкс и Рита Вилсон објавија дека се позитивни, во март. Ким рече дека грижата за Кание во тоа време е застрашувачка бидејќи вирусот и неговите ефекти се во голема мера непознати.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum