КЛУНИ ПОЛУДЕ: Амал го заведувала и се обидела да го импресионира неговиот колега!

11 септември, 2020
алма наслова

Еден од најинтригантните бракови во Холивуд е оној на 58-годишниот актер Џорџ Клуни и 41-годишната адвокатка за човекови права Амал Клуни.

Парот, кој ја чува својата приватност и семеен живот подалеку од очите на јавноста и ретко зборуваат за нив во јавноста, честопати е мета на странски медиуми, презентираат нови информации за наводни брачни проблеми и можен развод.

View this post on Instagram

@amalclooneyofficial1 💕

A post shared by Amal Alamuddin Clooney (@amalclooneyofficial1) on

Извор близок до адвокатот открил дека г-ѓа Клуни е незадоволна од брачниот живот, поради што сè повеќе бара утеха во алкохолот, а неодамна и кај други мажи. Имено, Амал неодамна се сретна со 55-годишниот холивудски миленик Киану Ривс поради сплет на околности, а на пријателите им откри дека е воодушевена од овој актер.

‘Тој ја освои не само со изгледот на заводник, туку и заради неговата хуманост и социјална свест. Тие разговараа долго, а Амал се врати дома исполнета со впечатоци од тој состанок. Всушност, таа беше во облаците и постојано повторуваше дека се надева дека му оставила добар впечаток на Ривс “, изјави за американските медиуми добро информиран извор.

„Таа рече дека сигурно ќе му кажеше дека е самохрана жена. Liked се допадна многу. Таа дури рече дека се надева дека ќе се сретне со време во следниот живот, а не сега кога е доцна “, заклучил изворот.