Клуни тврди дека еден филм за малку ќе му ја уништел неговата кариера: Никој не сакаше да работи со мене!

19 октомври, 2020
клуни

Тој сега е една од најголемите холивудски sвезди, но Џорџ Клуни тврди дека филмот Бетмен и Робин од 1997 година речиси ја уништил неговата кариера затоа што луѓето одбиле да работат со него потоа. 59-годишниот актер, исто така, вели дека од него се гледа површински од филмската индустрија бидејќи со години глумел во драмската серија Итна служба.

Работите се сменија дури откако соработуваа со режисерот Стивен Содерберг во филмот „Од око“ од 1998 година.

“Стивен имаше неколку свои неуспеси, а мене ми требаше нешто успешно по Бетмен и Робин. Двајцата бевме некако притиснати на theидот. Во тоа време сè уште правев Итни случаи и секогаш е тешко да се преселам од серија во филм”, рече тој. е за Сонцето.

“После Бетмен и Робин, сфатив дека сум одговорен за филмот, не само за изведбата. И кога го најдов тој филм надвор од видот, го поканив Стивен да го режира. Стивен заврши пеколна работа во режија на тој филм и направив прекрасна работа со него”. тој рече.

Џорџ вели дека бил благодарен за секоја работа што ја нашол. Тој порасна во Кентаки, со тато Ник, ТВ-презентер и мама Нина, поранешна кралица на убавината.

“Јас сечев тутун за три долари и 33 центи на час. Едно нешто знаев кога го напуштив Кентаки, а тоа беше дека не сакам да бидам машина за сечење тутун. Значи, сè што беше пред тоа беше одлично за мене. Бев актер кој се бореше 15 години. Бев благодарен за секоја работа што ја добив “, објасни тој, додавајќи дека покрај талентот, среќата е исто така многу важна.

Сега Џорџ е режисер, продуцент и сценарист. Добитник е на четири Златни глобуси, два Оскари и е награден со АФИ награда за животно дело.

Тој беше прогласен и за најсекси маж на светот пред да се ожени со меѓународната адвокатка за човекови права Амал Аламудин во 2014 година. Тие добија близнаци Ела и Александар.

Двојката живее на адреси меѓу Лос Анџелес и нивната вила со 25 соби на езерото Комо во Италија, каде што беа домаќини на пријатели вклучувајќи ги Бекамови, Синди Крафорд, Стела Мекартни и Хари и Меган.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum