Кое е значењето на второто име на Никол Кидман?

16 декември, 2020
кидман

Познатата русокоса, 53-годишната Никол Кидман, покрај бројните забележителни улоги, во јавноста е позната и како поранешна сопруга на контроверзниот 58-годишен актер Том Круз. Сепак, иако „на почетокот“ се чинеше дека знаеме се за актерката, сега излегоа нови информации за нејзинито име.

Имено, Никол не е, како што многумина веруваат, родена во Австралија, туку во Хонолулу, Хаваи, како најстаро дете на клиничкиот психолог и писател Дејвид и медицинска сестра Ен Кидман, а пораснала и со помладата сестра Антонија. Меѓутоа, бидејќи е родена на Хаваи, на Никол и беше дадено друго име, хавајско. Имено, Никол се нарекува и Хокулани (hōkū lani), што значи „небесна sвезда“.

Родителите на актерката инспирацијата за тоа име ја пронашле во локалната зоолошка градина, каде истовремено со Никол се родил истоимен слон, а тој набргу починал. Сепак, семејството не остана долго на островот, но наскоро по раѓањето на Никол тие се преселија во Вашингтон, а кога таа имаше четири години, семејството се пресели во Австралија, родниот град на родителите на актерката. Сепак, откако е родена на Хаваи, Никол има двојно државјанство.

Никол во неколку наврати отворено зборуваше за нејзината врска со нејзините родители и никогаш не го криеше фактот дека отсекогаш била поблиску до нејзиниот татко отколку со нејзината мајка. Наводно, како што открила, нејзината мајка еднаш и рекла: „Јас не сум тип на мајка да те гушнам. Едноставно не сум јас и не очекувај од мене ’.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi