Кога актерите ќе го земат микрофонот во рака, се создава магија: Која филмска sвезда пее најдобро?

10 октомври, 2020
glumci-pevaju-brus-vilis-stiven-sigal-don-dzonson-antonio-banderas-830x0

Да се ​​потсетиме како тоа го прават Дон Џонсон, Брус Вилис, Стивен Сигал, Антонио Бандерас, Дорис Деј, Дин Мартин, Џули Ендрус, Џуди Гарланд…

Дон Џонсон, Брус Вилис, Патрик Свејзи, Дин Мартин, Антонио Бандерас .. сите овие се големи имиња во светската кинематографија, а генерации пораснаа со нивните достигнувања во кои глумеа.

Сепак, споменатите sвезди, како и некои други, во текот на својата кариера покажаа дека имаат уште еден голем талент.

И тоа е пеење.

Во овој текст ќе се потсетиме како холивудските суперsвезди ги покажаа своите вештини за пеење. Некои од нив изведоа песни кои и денес се големи хитови.

Ајде да одиме по ред.

Дон Џонсон

Најмногу го паметиме славниот американски актер кога играше во сериите „Дефекти на Мајами“ (каде го играше детективот Џејмс „Сони“ Крокет) и „Неш Бриџис“ (каде го играше детективот Неш Бриџис). За време на својата актерска кариера, Дон создаде и музичка кариера. Издаде два студиски албуми „Heartbeat“ (1986) и „Let It Roll“.

Некои од неговите најпознати песни се „ Heartbeat“, „Tell It Like It Is“, како и дуетот со Барбра Стрејсенд „Till I Loved You“.

Брус Вилис

Ѕвездата од филмската серија „Умри машки“ има одличен глас, и тоа му го покажа на целиот свет. Брус ги издаде своите соло албуми „The Return of Bruno“ (1987) и „If I Don’t Kill You, It Just Makes You Stronger“.

Настапите на Вилис на легендарните  евергринови, како што се „Save The Last Dance For Me“ и „Under The Boardwalk“ сè уште се слушаат денес.

Патрик Свејзи

За Патрик Свејзи може да се каже дека бил целосен забавувач. Знаеше да глуми, да танцува и да пее. Неговата најпозната песна е, како што знаете, „She’s Like A Wind“, која стана зимзелена и беше на врвот на многу светски топ листи.

Дин Мартин

За Дин Мартин не е познато дали бил подобар, пејач или актер. За време на неговиот живот, тој пееше многу легендарни хитови, како што се „Sway“, „That’s Amore“, „Everybody Loves Somebody“ и други, кои со задоволство ги слушаме.

Антонио Бандерас

Ако шпанскиот навивач се посветеше малку повеќе на музиката, ќе беше подеднакво успешен како и актер. Славниот Антонио Бандерас има глас, раст и може да свири гитара.

Се сеќаваме како ја изведе песната „Cancion del Mariachi“ за потребите на филмот „ Desperado “, во кој играше со Селма Хајек.

Дорис Деj

Како и Дин Мартин, и Дорис Деј имаше успешна актерска и музичка кариера. Toj на импресивен начин ја отпеа легендарната зимзелена „Que Sera Sera“, како и кавер на познатата кубанска песна „Quizás, Quizás, Quizás“, која во нејзиниот перформанс се вика „ Perhaps, Perhaps, Perhaps “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum