Кога Холивуд ќе наздрави со сок! Ева Мендес е трезна веќе 12 години, а Блејк Лајвли алкохол никогаш не пробала!

27 мај, 2020
Насловна

Животот на светските лица е обвиткан со луксуз, кој вклучува чести забави. Како и да е, има многу што на забавите пијат вода или сок затоа што одамна ги преминале патеките со жестоки пијалоци.

Тајра Бенкс


Во едно интервју, супермоделот опиша колку е против пиење алкохол.

– Јас сум многу среќна што не сум зависник од алкохол. Никогаш не сум пробала дрога, само еднаш во 12 години и никогаш повеќе! – истакна убавицата.

Кристина Ричи

Не е дека американската актерка не била склона кон порок. Но, денес тој спаѓа во групата на оние познати личности кои претпочитаат да пијат чаши вода.

– Поминав низ сите периоди во текот на младоста. Не можам да кажам дека не пиев кога имав 20 години, но тогаш не мислев колку е добро за мојот понатамошен живот. Не пијам денес – беше искрена.

Наоми Кембел

Пред седум години, манекенката опиша како таа била измамена подолго време кога станува збор за релаксирачки пијалоци.

– Се откажав од алкохолот. Сфатив дека тоа не ме прави посреќна – јасна беше Наоми.

Лана Дел Реј

Како ќерка на милијардер, оваа американска пејачка и текстописец порасна во изобилство, што во еден момент ја доведе по погрешен пат. Имено, Лана се бореше со зависноста од алкохол во повеќето рани тинејџерски години, и конечно го запре овој порок кога наполни 20 години и откако се пресели во Њујорк со цел да продолжи да прави музика.

Леона Луис

Во отворено интервју, британската поп и R&B пејачка откри:

– Јас не пијам – го мразам вкусот на алкохол. Кога мојот деби-сингл „ Bleeding Love “ отиде на број еден, славев со безалкохолен шампањ – призна пеачката.

Блејк Лајвли

Една од омилените холивудски актерки од помладата генерација и ѕвезда на серијата „Gossip girl“ откри не само дека не пие алкохол, туку дека никогаш не ни пробала. Таа го објасни на многу едноставен начин:

– Алкохолот е нешто за што навистина немам желба.

Ким Кардашиан

И покрај разните шпекулации за неа, точно е дека Ким Кардашијан Вест никогаш не пие алкохол. Нејзината сестра Клои Кардашијан го потврди ова во интервју:

– Ким не пие алкохол. Бремена или не, таа никогаш не пие.

Бред Пит

По разводот од неговата подеднакво позната колешка Анџелина Џоли, холивудската суперѕвезда ја отвори душата и зборуваше за бројни теми од неговата интимност. Меѓу нив е и борбата со која се соочил поради зависноста од алкохол во минатото. На прашањето за неговото искуство, тој едноставно објасни:

– Не сакав повеќе да живеам така.

Џерард Батлер

Шкотскиот актер со години се бореше со зависноста од дрога и алкохол, пред да реши да побара стручна помош и да оди на лекување. Повеќе од две децении подоцна, Батлер сè уште води трезен начин на живот.

Ерик Клептон

Англискиот гитарист се бореше со зависност од алкохол поголемиот дел од времето во текот на својата рана кариера. По раѓањето на неговиот син во 1986 година, Клептон донесе одлука навистина да престане да пие алкохол.

Ева Мендес

Актерката беше зависна од алкохол, но беше подложена на лекување во 2008 година. Таа оттогаш не консумира, и за да го сврти вниманието на другите кон проблемите што ги предизвикува оваа зависност, таа честопати зборуваше отворено за зависност во бројни интервјуа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi