Кој е убавиот „брко“ со милион следбеници? Тој не личи на познатиот татко, ја тресе музичката сцена и негува многу необичен стил

14 мај, 2020
Naslovna

За мега-популарниот комичар Johnон Ц. Рели, малкумина би рекле дека, според некои општо прифатени термини, тој е убав. И бидејќи неговото младо момче ги направи насловните страни на многу светски портали токму заради неговата зачудувачка физичка убавина, сè е уште потешко да се поверува, гледајќи ги рамо до рамо, дека станува збор за татко и син.

View this post on Instagram

what movie do i look like im from

A post shared by leo reilly (@loveleo) on


Кој е Лео Рили, музичарот кој својата кариера ја должи на платформата „ТикТок“?

Убавиот 21-годишна дечко со уникатен стил моментно ”растура” на музичката сцена. Неговиот стил е мешавина од хип-хоп, поп и Queen. Можеби затоа што тој е исто така е „бесен“ како легендарниот Фреди Меркјури, можеби заради химричкото воздржување. Секако, во комбинација, збунувачки, видеата што Рили, која ги изведува под името LoveLeo, се психоделични и, се осмелуваат да ги кажеме, дури и денес – различни.

Лео изгледа како син на Пенелопе Круз и Антонио Бандерас, пишува The Cut, како главен лик во филмовите на Педро Алмодовар. Но, во реалноста, овој необично убав млад човек со хетерохромија, има родители со кои никогаш не би го поврзале, и не ги следеше по нивните чекори. Со филмот, барем засега, нема ништо друго освен кратка улога во „Сè“, по успешната кариера во моделирање, тој се префрли на музика.

View this post on Instagram

“ROSIE” releases in 3 DAYS ♥‿♥

A post shared by leo reilly (@loveleo) on

Тој најпрво започна да се шири преку платформа каде го следат над седумстотини илјади луѓе – тој сеуште се нарекува „дечкото со мустаќи од„ ТикТок “на други социјални платформи, иако неговиот стил е препознаен и од музичката индустрија.

Популарноста на „социјалната мрежа“ резултираше со скоро милион следбеници на Инстаграм. Тука Лео, од друга страна, ја користи својата уметност на обработка на фотографии, па шокира, тој игра со симболика, огледувања и елементи на изненадување.

Со други зборови, неговите натписи одат многу подалеку од селфи и фотографии пред огледало. Флертува со симболи на љубов и мир, практикува медитација. Неговото милениче е златна риба, а неговата необичност ја должи на фактот дека бројот на придружници расте со неверојатна стапка.

Но, она што на крајот, бескрајно ги забавува неговите фанови е сепак фактот дека со подеднакво познат татко, барем кога станува збор за физички изглед – „не е важно“.

View this post on Instagram

happy burthday pops <3

A post shared by leo reilly (@loveleo) on