Колку потесно, толку подобро? Тие се поборници за тесни комбинации кои ги ставаат нивните облини во преден план

14 ноември, 2020
Screenshot_10

Џенифер Лопез, Ким Кардашијан и Џема Луси се обожаватели на тесна и припиена облека во која често се појавуваат во јавноста и се фалат со своите бујни облини.

Од пејачки и актерки до инфлуенсери, старлети и реалити sвезди – сите во тесни и припиени комбинации сакаат од време на време да се прошетаат и да се пофалат со бујните облини што ги красат.

Меѓу нив е и пејачката и актерка Џенифер Лопез, која често ја гледаме во хеланки и тесни топови на патот кон теретана, ријалити ѕвездата Ким Кардашијан, која се појави на некои црвени теписи и забави, затегната во тоа што изгледаше како тешко да дише, а не е далеку зад неа помладата сестра Кајли Џенер.

Британската манекенка и актерка Џема Луси не ги соблекува тесните фустани кои едвај го задржуваат нејзиното деколте, а и раперката Блак Чина ги сака тие ултра кратки и ултра тесни парчиња.

Инфлуенсерката Адисон Ре е позната и по своите секси тимови, па неодамна беше забележана во проsирен, припиен светлосин комбинезон во кој остави малку на фантазијата, а изгледаше дека не носеше ниту градник.

Погледнете како изгледа сето тоа во нашата галерија.