КОНЕЧНО: Том Круз ја напушти скиентологијата за да може да биде со ќерката Сури!

21 ноември, 2020
profimedia-0229427920


Актерот Том Круз е познато дека со години немал врска со 14-годишната Сури, ќерка од поранешниот брак со 41-годишната актерка Кети Холмс. Светските медиуми со години пишуваа дека 58-годишниот Том не сакал да ја гледа својата ќерка од разводот со Кети во 2012 година, затоа што неговата религија, контроверзната скиентолошка црква чија фанатичност ги следи и ги почитува неговите учења, го спречува во тоа. Сепак, магазинот National Enquirer пишува дека на актерот му е преку глава од правилата на неговата црква и дека ја напуштил скиентологијата за конечно да се обедини со својата ќерка.

Suri Cruise

Имено, откако наиде на нејзината нова фотографија, Том сфати дека сака да ја види повторно и наводно се откажа од скиентологијата, открил извор близок на актерот за In Touch.

‘Тој виде колку години има и тоа промени сè. Том ги жртвуваше најважните работи во својот живот заради скиентологијата и ако некогаш се откажеше од тоа, тоа ќе беше за неговата ќерка “, објасни изворот. Иако осум години не ја видела својата ќерка, Том наводно редовно и праќал писма што ги крие нејзината мајка. Но, пред неколку месеци, во јавноста протекоа информации за тоа како Сури ги пронашла писмата на нејзиниот татко во куќата на родителите на нејзината мајка во Охајо и, откако ги прочитала, сакала самата да го види.

suri cruise