Кралеви на екстремите: Алвес стана Барби, Рурк се плаши од стареење, а Кејти Прајс има језиви лузни

15 август, 2020
Annotation 2020-08-15 211323

Некои не признаваат дека имале пластична операција, па останува непознато што направиле сами на себе, додека други се свртеа кон младешкиот изглед поради нивната кариера. Во секој случај, нешто овде очигледно тргнало наопаку

Богатите и славните се се повеќе зависни од пластична хирургија. Тие сакаат да бидат совршени и да го задржат младешкиот изглед за да изгледаат подобро и попривлечно под рефлекторите. Но, многумина немаат граници. Со операциите одат до таков степен што не знаат дали нивното тело може повеќе да прифати.

Многумина се прашуваат дали има нешто на него што е сè уште природно. Бразилецот Родриго Алвес (37) со гордост може да ја преземе титулата зависник од пластична хирургија. Тој претходно беше наречен „човечкиот Кен“, а во една прилика призна дека е добро платен за да биде во таа улога.

Milan, Rodrigo Alves shopping in the center

– Морав да го одржувам тој стил. Мојата коса мораше да биде избланширана, без израстоци, морав да бидам слаб и да носам шарени костуми за да ги исполнам очекувањата на другите – рече еднаш Алвес.

Тој имал повеќе од 70 операции на кои потрошил повеќе од 650 000 долари. Меѓу другото, тој имал десет операции на носот, неколку лифтови за лице, импланти на задникот, имал трансплантација на коса, ги отстранил ребрата, „вметнатнал“ филери на раката за да направи да изгледа како да има мускули, а со операции добил и лажни стомачни мускули. Откако извади четири ребра, Бразилецот се пожали дека сакал да отстрани шест заради поубава половината, но лекарите одбиле да го сторат тоа. Тој имаше сериозни здравствени проблеми како резултат на операциите. По шестата операција на носот, разви гангрена, не можел да дише некое време и морал да ја санира брадата поради инфекција. Косата почнала да му паѓа, што било најтешко за него.

Во некои ситуации, тој не знаел дали неговото тело може повеќе да се справи со толку многу операции. Но, тој не запре. Сакал да ја исполни неговата животна желба, што крајот успеа да го направи. Родриго стана жена и се преименува во Џесика.

Стави силикони во градите, ги зголеми задникот и стави надградба на косата. Тој е среќен со својот изглед, а најголема поддршка во трансформацијата е неговото семејство. Се обидувал да се справи со машкото тело, но тоа го направило несреќен и депресивен. Тој тврди дека уште малку недостасува за да биде целосно задоволен.

– Ми требаат уште две или три операции за да ја завршам мојата трансформација. Подоцна, се колнам, застанувам – решен е Алвес.

Кога ќе ја доведе својата трансформација во совршенство, како што замислил, тој останува со уште една неисполнета желба. Алвес сака да стане мајка.

– Се развив како личност и како човечко суштество. Роден сум како трансродова жена. Отсекогаш знаев дека сум жена, играв со кукли и имав контакт со мојата женска страна. Треба да се сакате себеси. Сега би сакал да имам дете и да бидам со некој што ме прифаќа каков што сум – рече Родриго. Тој сè уште не запознал други трансродови луѓе. Често е критикуван за неговиот изглед, но тоа не го допира. Покрај тоа, тој има цела „војска“ на фанови кои секогаш стојат крај него. Тие ги повикуваат другите да го остават затоа што не направил штета на никој – тој едноставно сака да го живее својот живот.

Лил Ким

Нема да грешиме ако раперката Лил Ким (46) ја наречеме „жена со илјада лица“. Имаше операција на образите, брадата, носот и ги затегна очите, а некои се убедени дека таа направила и белеење на лицето. Пред неколку години, таа призна дека сака да биде совршена, па отишла под нож и имала операција на носот затоа што нејзиното поранешно момче наводно и го скршил. Таа потроши околу 19 милиони американски долари на операции. Исто така е склона да носи перики во разни бои и агресивна шминка.

Кејти Прајс

Британската старлета Кети Прајс (43) не се воздржа од пластична операција, иако последиците за неа беа опасни по живот. По затегнувањето на лицето безброј пати, ушите скоро и се спуштија по последната операција. Таа беше во ужасна болка. Била исто така и на кревање и проширување на градите и задникот, зголемување на усните и намалување на носот. После операциите, дури и нејзиниот мобилен телефон не и го препознал лицето, и не можела да се сети на кодот. Денес Кејти има језиви лузни.

Мики Рурк

Mickey Rourke sighting - Los Angeles

Некогаш важеше за едно од најпосакуваните лица во Холивуд, денес актерот Мики Рурк (67) е изобличен. Носот го оперираше пет пати, ги наполни усните, го затегна лицето, стави имплантанти на образите … Тој за прв пат го оперираше носот заради боксот, со кој се бавеше професионално. И други операции се случија поради повреди во рингот. Тој скрши ребро, прст на ногата, јагодичната коска и го прегризал јазикот. На крајот, со сите мали „интервенции“, тој претера преку и стана зависен од пластична операција. Тој честопати во интервјуа истакнал дека се плаши од стареењето, а достоинствено стареење не доаѓало во предвид кај него.

Донатела Версаче

Апсолутен победник во деформацијата на лицето е модната дизајнерка Донатела Версаче (65). Никој не може со сигурност да каже што правела на себе. Во 2005 година се појавија потемни и поцелосни усни. Се шпекулираше три години подоцна дека таа прекинала со филерите, но никој не верува во тоа. Осум години подоцна, сепак, таа призна дека користи ботокс. Од 2014 година, нејзината кожа е очигледно восочна, а веѓите се пониски на лицето отколку порано. Денес, Донатела се истакнува и со платинестата руса коса.

– Не верувам дека е можно да старееме природно. Не верувам во природната убавина на жената – рече таа во едно од интервјуата.

MILAN - PRESENTATION OF BALLET - THANKS GIANNI WITH LOVE
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris