Кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг принц Филип се степале: „Фатени на камера“, а ова не е прв пат!

13 ноември, 2020
img-364060

Како и секој нормален пар, и кралицата Елизабета и принцот Филип имаа доста расправии, а некои дури ги доведоа до тепачка. Иако навидум водат совршен живот, зад центарот на вниманието и гламурот што ги опкружува, овој долгогодишен пар не е ништо помалку од вообичаеното. Кралската авторка Ингрид Сивард во нејзината последна книга со наслов „Prince Philip Revealed: A Man Of His Century“ напиша дека парот некогаш доживеал многу бурна расправија.


Во интервју за Фокс Њуз, Сивард открива дека кралицата Елизабета фрлила тениски рекет и чевли кон принцот Филип за време на нивната кралска турнеја низ Австралија. Очигледно, за време на таа борба, кралскиот пар бил следен од филмската екипа бидејќи снимале документарец, а целата борба била фатена пред камерите.

‘Филмската екипа стоеше пред мала празнична вила. Одеднаш го видоа принцот Филип на балконот, проследен со тениски рекет и пар тениски чевли фрлени во неговата глава ‘, рече Севард. Кратко по престрелката, кралскиот секретар за печат на турнеја со парот веднаш побара од екипажот да престане да снима и да му ги даде снимките, што и направија.

Кралицата, исто така, побарала прошка од луѓето што биле сведоци на борбата меѓу неа и принцот Филип, велејќи дека тоа се случува во брак. Сивард додава и дека принцот Филип и кралицата Елизабета, иако лудо заљубени еден во друг, имале свои горчливи моменти. „Брачното блаженство не е лесно да се добие кога живеете под очите на јавноста, и секој потег го следи целата нација“, објасни Сивард, но додаде дека Елизабета и Филип успеале.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi