Кралицата и внукот ја налутија јавноста: Се обидоа да го корегираат својот пропуст

17 октомври, 2020
sdfsdfsdfs

Кралицата Елизабета Втора и принцот Вилијам го посетија отворањето на нов центар во лабораторијата каде немаа заштитни маски за лице ниту, како што многумина истакнаа, се држеа на дистанца.

Заедно тие ја посетија лабораторијата во Портон Даун во југо-западна Англија и се состанаа со нивниот персонал и војниците. Кралицата и нејзиниот внук беа таму за отворање на нов центар во лабораторијата и им беше прикажана форензичка обработка на експлозиви.

Фотографиите од нивната посета беа објавени на официјалниот профил на кралското семејство на Инстаграм, а многу следбеници наскоро забележаа дека ниту Елизабет ниту Вилијам немаат заштитни маски на лицата како и луѓето што ги сретнаа. Ова предизвика бес кај јавноста.

“Многу сум разочаран што не ги гледам како носат маски. Испраќаат страшна порака и пропуштија добра прилика да бидат пример”, “Немаш маски?!”, “Без маски? Добро, за кралицата, но таа да биде заштитена од луѓето околу неа тие нужно мора да носат маски “,„ А како да ставате маски и да ја почитувате далечината? Барем за пример на другите, ако ништо друго “,„ Патем не сум полицаец за маски, но мислам дека кралицата или оние околу неа треба да ја имаат барем внатре “ , коментираат тие. Тие додадоа дека барем луѓето со кои се сретнаа кралицата и принцот треба да имаат маска ако таа веќе нема.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum