КРАЛИЦАТА НАРЕДИ: Принцот Хари и Меган повторно се селат

10 октомври, 2020
Prince-Harry-and-Meghan-Markle-N

Се знае и каде.

Книгата под наслов „Наоѓање на слободата“, објавена во август и расветлувајќи ги бројните шпекулации за принцот Хари и Меган Маркл за време на нивниот живот во кралскиот двор, продолжува да ја интригира јавноста. Еден од претходно непознатите детали е дека бабата на Хари, кралицата Елизабета, сакала 36-годишниот Хари и три години постарата Меган да се преселат во Јужна Африка, а не во Санта Барбара.

„Кралицата слушала многу за желбата на Хари и Меган да живеат „обичен“ живот. Таа сакаше да им го овозможи тоа, но нејзиното единствено барање беше да не се откажат целосно од своите должности. Таа им предложи да одат во Јужна Африка и да преземат некои од должностите, но тие не сакаа да ги слушаат нејзините желби. Сега сè ескалираше, кралицата е многу лута и пред неколку дена официјално им нареди на Хари и Меган да се преселат во Јужна Африка“, вели извор близок до кралското семејство. Очигледно Меган е многу вознемирена бидејќи Хари сака да ја задоволи баба си. „Имаше тензии меѓу нив, така што тие сè уште не одлучија дали да останат во САД или да се преселат на друг континент“, додаде изворот.

„Нивната врска сепак процвета во Африка, па можеби таа или некаде на друго место во Комонвелтот може да биде нивниот следен дом“, заклучил изворот.