Кралицата вознемирена од оваа вест: Докторите на принцот му соопштиле дека ќе живее уште 90 дена

18 јули, 2020
цсдфсдфсдф

За лошата здравствена состојба на британскиот принц Филип, кој годинава влезе во својата 100-та година, се шпекулира со години, а пред неколку месеци дезинформациите дури се појавија на социјалните медиуми, велејќи дека принцот починал, но наскоро е демантирано од палатата. Сепак, според списанието Глобус, вистинската драма на судот се случила пред две години кога лекарите му предвидувале на принцот само 90 дена живот, поради што и самата кралица Елизабета Втора потоа се разболе.

Princ Phillip

Според неименуван извор, на 97-годишникот му бил дијагностициран карцином, поради што тие предвидувале само деведесет дена живот. Иако е во брак со војводата од Единбург повеќе од 70 години, веста во голема мерка ја вознемири 94-годишната кралица која чувствува дека и треба повеќе време со сопругот.

Princ Phillip


Исто така, Globe ги оправда своите списи во тоа време со фактот дека принцот реши да се повлече од кралските должности таа година. „Принцот не сака неговата сопруга или јавноста да го гледаат во толку лоша состојба во последните денови од неговиот живот“, изјавил извор во тоа време за медиумите. Сепак, и покрај наводите, принцот го прослави својот 99-ти роденден пред еден месец, а во таа прилика, на неговиот официјален профил на Инстаграм беше објавена фотографија на која позира во друштво на кралицата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris