Кралското семејство „се ослободи“ од уште еден принц

3 јуни, 2020
фдгдфг


Кон крајот на минатата година, кралското семејство го одбележа скандалот со принцот Ендру. Имено, како што се пишуваше во тоа време, тој беше поврзан со секс афера предводена од починатиот Jeffrey Epstein. Сето тоа избувна по телевизиското интервју во кое тој не ги осуди соодветно акциите на починатиот Jeffrey Epstein, кој беше обвинет за сексуален предатор пред неговата смрт. Тој подоцна беше обвинет за силување на 17-годишно девојче да има секс. Токму тоа го смени целосно неговиот живот, поради што кралското семејство реши да се ослободи од него, пишува лондонскиот „Тајмс“.


Иако наскоро поднесе оставка од кралските должности и се повлече од јавноста, сега и кралското семејство официјално го стори истото. Значи, Ендру е втор по ред, по принцот Хари кој го напушти кралското семејство затоа што живее во Америка со Меган и синот Арчи, кои повеќе нема да се појават на јавните настани.