Крис Прат и ќерката на Шварценегер го очекуваат нивно прво дете

27 април, 2020
Naslovna

Актерот Крис Прат и неговата сопруга Кетрин Шварценегер го очекуваат нивно прво дете.

Двојката се венчаше минатиот јуни, по само пет месеци врска. За Кетрин, ова е нејзино прво дете, додека Крис Прет со поранешната сопруга Ана Фарис има седумгодишен син,Џек.

Уште во јануари 2019 година, Прет рече дека би сакал еден ден да има големо семејство.

„Сакам многу деца. Јас поминувам повеќе време да уживам во животот и помалку да работам“, рече Прет во интервјуто. Веста за приновата неодамна беше објавена, и вака Арнолд Шварценегер ќе стане дедо на 72 години.

LOS ANGELES, CA – SEPTEMBER 16: Author Katherine Schwarzenegger with Arnold Schwarzenegger celebrating her book Maverick & Me at The Grove on September 16, 2017 in Los Angeles, California. (Photo by Lily Lawrence/Getty Images for Caruso)