Криси Тајген ги изненади сите: „Јас сум трeзна веќе еден месец“

31 декември, 2020
kris

Многумина не знаеја дека таа се врати на стариот порок по трагедијата


Пред скоро три месеци во светот одекна веста дека манекенката, водителка и сопруга на пејачот Џон Леџенд, 34-годишната Криси Тајген, го загубија синот Џек по компликациите во петтиот месец од бременоста.

Сега, со цел барем малку да се оддалечат од секојдневниот живот, Криси и Џон решија да патуваат на Карибите со своите деца, двегодишниот Мајлс и четиригодишната Луна. Оттаму Криси, која во минатото ги призна своите проблеми со алкохолот, контактираше со своите придружници на Инстаграм и призна дека е трезна еден месец, што значи дека се вратила на стариот порок по трагедијат.

Нејзиното признание изненади многумина затоа што нејзините следбеници не знаеја дека Криси воопшто се вратила на овој порок.

Имено, таа јавно зборуваше за својата борба против алкохолот уште во 2017 година, кога призна дека не може да пие само еден пијалок. ‘Пиев премногу, премногу премногу. Порано имав средена коса, шминка и пиев чаша вино. Тогаш би испила уште едена пред шоуто, и еден куп после шоуто. Тогаш би се чувствувала лошо што ќе се будалам себеси пред луѓето што ги почитував “, кажа Криси.


‘И како тоа чувство, нема ништо слично. Се чувствувате ужасно. Никој не ми го спомна тоа, тие претпоставија дека е во ред затоа што секогаш се чувствував добро следното утро. Длабоко во себе, знаев дека не е како што треба. Луѓето мислат дека е слатко и забавно, но не е така. Никогаш не сум помислила: „Да, многу ми е мило што пиев минатата ноќ“
, призна тогаш Криси, зад која е навистина тешка година.


Да потсетиме, Криси го загуби малото момче Џек, кое требаше да им биде трето дете и брат на двегодишниот Мајлс и четиригодишната Луна, во петтиот месец од бременоста поради компликации. Таа потоа објави шокантни црно-бели фотографии од болницата што ги натера некои да ја нападнат на социјалните мрежи затоа што тоа го сторила само заради публицитет. Еден месец после тоа, Криси за прв пат се огласи на Инстаграм и објасни што всушност се случило во болницата.

‘Дотогаш веќе се помирив со тоа што ќе се случи, примам епидурал и ќе го родам нашето момче во 20-та недела, момчето не можеше да преживее во мојата матка. Пред тоа, бев на чување еден месец, во надеж дека ќе стигнам до 28-та недела, кога работите ќе станат побезбедни за бебето. Ми беше дијагностицирана делумна абрупција на плацентата. Отсекогаш сум имал проблеми со плацентата и го родив Мајлс еден месец порано, бидејќи тој не добиваше доволно храна од мојата плацента. Сепак, ова беше мојата прва абрупција. Внимателно ја следевме ситуацијата. Крвав и крварев, малку, но цел ден, менував пелени на секои неколку часа. Сепак, тогаш почнав да крварам сè повеќе и повеќе. Сè помалку течност имаше околу Џек, на крајот тој едвај имаше во што да ‘плови’. Се колнам дека во еден момент ги чувствував неговите раце и нозе во лежечка положба. Докторот тогаш ми го кажа она што веќе го знаев – време е да се збогувам. Тој немаше да преживее, а и јас да ја задржев бременоста, немаше ниту јас “, напиша тогаш Криси.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi