Криси Тајген се изјасни по две недели по абортусот: „Конечно се насмеав“

12 октомври, 2020
7f7a7120-28ae-41ea-83ab-98c60d889263

МОДЕЛОТ Криси Тајген се врати на социјалните мрежи две недели по спонтаниот абортус.

Криси ја коментираше објавата на Инстаграм профилот на Betches, кој објавува смешна содржина од разни социјални мрежи.

„Само што резервирав термин за депилација на веѓи и возбудена сум што носам маска за да не морам да ги депилирам и “мустаќите исто така?“ е текстот на фотографијата што ја објавија на страницата.

“Конечно се насмеав. Ви благодарам”, прокоментира Криси.

Бројни следбеници изразија сочувство и поддршка во нејзините коментари.

Да потсетиме, Криси заврши во болница пред две недели поради крварење во петтиот месец од бременоста. По два дена, таа на својот Инстаграм објави дека лекарите не можеле да го запрат крварењето и дека го изгубила бебето.

“Доаѓање од болница дома без бебе. Како може ова да биде реално?” таа подоцна напиша на Твитер и повеќе не се изјаснуваше на социјалните мрежи.

Нејзината мајка Вилајлук Тајген објави серија фотографии и видеа од болницата на кои се збогува со мртвороденчето.

Инаку, Криси претходно откри дека нејзината трета бременост е непланирана и дека смета дека не може да забремени природно затоа што нејзините други две деца биле зачнати со асистирана репродукција.