Кристијано Аладин Роналдо „упадна“ на роденденската забава! (ФОТО)

6 јуни, 2020
цџв

Кристијано Роналдо и неговата избраничка Џорџина Родригез направија мала семејна прослава по повод родендените на нивните близнаци Ева и Матео. Џорџина објави дел од атмосферата на својот Инстаграм профил, а тема на прославата беа хероите од анимираните филмови. Децата се најдоа во улогата на Хулк, Спајдермен и принцезата, додека родителите решија да се маскираат како моќен тркач и Аладин.