Што е тоа што Кортни Кардашијан не може да го купи со пари?

9 јуни, 2020
kourtney-kardashian

Милиони луѓе се опседнати со Kourtney Kardashian и нејзините сестри, но уште повеќе се опседнати со нејзините деца. Таа и нејзиното поранешно момче, Scott Disick (41), имаат три деца, најстариот син Mason Disick, кој е на десет годишна возраст, ќерката Penelope Disick којашто наскоро ќе наполни осум години и Reign Disick, кој има пет години.

Kourtney Kardashian сподели на својот Инстаграм профил како ги воспитува своите деца. Под фотографијата со својот син Mason, таа напиша неколку реченици во врска со нејзиното мајчинство.

  • “Mason открива сè за нивните семејни ситуации на Инстаграм. Јас не сакам да знам сè за вас, Kourt” – гласи еден од коментарите
View this post on Instagram

Mama’s boy.

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Од друга страна, има и коментари дека тие не ги слушаат дури ни своите дадилки.