Кум, Гладијатор или Генијален ум? Кој наслов на филм го опишува вашиот хороскопски знак?

1 мај, 2020
kum

Овен: Гладијатор
Бестрашен, лут и самоуверен, овој наслов совршено одговара на вашата самоодржлива и претерана личност. Да не ја спомнуваме вашата театралност и склоност кон правење драми.

Бик: Од Париз со љубов
Иако овој наслов нема никаква врска со љубов, сепак совршено ви одговара во желбата да го исполните животот на другите со љубов и надеж.

Близнаци: Сјаење
Секогаш блескав, секогаш светол! Вие сте секогаш во центарот на вниманието без разлика каде се наоѓате.

Рак: Генијален ум
Еден од најнежните хороскопски знаци, едноставен, а сепак бестрашен. Лесно се прилагодува кон потребите на другите.

Лав: Кум
Вие секогаш знете што треба да направите. Пример сте за другите и затоа тие се угледуваат на вас. Кралот на хороскопот никогаш не останува неприметен.

Девица: Верувај ми
Не, девицата нема да им верува на другите. Девицата секогаш ќе си верува сама на себе. Но, останатите се огледуваат на вас и честа фраза која ја изговарате е “верувај ми”.

Вага: Остани со мене
Драги ваги, вие пречесто се врзувате премногу. Сакате луѓето кои ви значат засекогаш да останат со вас, дури и ако тоа значи дека на свој грб треба да го носите сиот товар и немир.

Шкорпија: Клетва
Никој не може да им замерува на другите како што тоа го може шкорпијата. Вие сте страствени, бестрашни и многу експресивни кога станува збор за чувства.

Стрелец: Во дивината
Вие сте авантурист и истражувач. Сакате да се ослободите од секојдневниот монотон живот и да патувате што е можно повеќе.

Јарец: Ни на небо, ни на земја
За вас патот секогаш оди само нагоре. Секогаш во животот се искачувате се повеќе и повеќе и константно го проширувате сопствениот ум.

Водолија: Психо
Вие сте тотално будалести, па дури и луди и се гордеете со тоа. Полни сте со боја и вашиот живот е сосема необичен. Секое утро вие сте празно платно кое до крајот на денот се претвора во слика.

Риби: Сон за животот
Вие сте прав талент за сонување. Вашата глава секогаш плови меѓу облаците во сопствената земја на чудата, а заради тоа многумина ве осудуваат. Малку луѓе знаат дека она што го сонувате е сон за реален живот.