„Ла Каса Де Папел“ официјално ја освои петтата и шестата сезона!

31 мај, 2020
la-casa-de-papel-imdb


Фразата „Од очај до раскош“ може најдобро да ја опише тековно најпопуларната телевизиска емисија во светот, „Ла Каса Де Папел“ (Куќа на хартија).


Ултра-популарната серија се закани со исклучување во 2017 година, кога се емитуваше само на шпанската телевизија Антена 3, бидејќи не доживеа успех кај гледачите. Меѓутоа, кога Нетфликс ги презеде под своето крило, франшизата достигна светски размери. Франшизата сега има публика на секој дел од планетата, а навивачите ја чекаа официјалната потврда за продолжението по четвртата сезона. Според шпанскиот весник „Марка“, било објавено дека „Ла Каса Де Папел“ ќе ги има и петта и шеста сезона. Креаторот Алекс Пина потврди дека ќе можеме да гледаме нови епизоди од април следната година, додека треба да ја добиеме и шестата сезона до крајот на 2021 година.

По завршувањето на четвртата сезона, навивачите ги развија своите теории на социјалните мрежи, а единствено што се знае е дека најомразениот лик, Артуро, ќе има поголема улога во петтото продолжение. Меѓу другото, постојат некои шпекулации дека ликот на Токио ќе биде единствениот кој ќе преживее.

Серијата доби пофалби од критичарите за нејзината софистицирана заговор, интерперсонални драми, режија и квалитетни обиди за подобрување на шпанското производство. Колку е успешна таа се покажа со фактот дека таа е најгледана на Netflix во историјата, што не е на англиски јазик

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi