Латино ѕвездата во костим за капење го истакна своето беспрекорно тело

24 јуни, 2020
kjmkm,

Пејачката и актерка позираше во едноделен, бел костим за капење за модна кампања и го покажа своето тонирано и затемнето тело. „Првиот викенд на летото. Летно расположение“, напиша Џенифер веднаш до фотографиите. Нејзиниот пост ги воодушеви фановите кои ја преплавија со комплименти. „Вие сте неверојатни“, „Toа, кралице“, „Прекраснаи“, „секси“, „Дефинитивно не сте „човечко суштество“ , „Каква божица сте“, „Вие блескате. Уживајте во летото“, коментираа тие. Пејачката може да и се заблагодари на нејзината фигура за честите посети на салата за фитнес, за кои, како и со секси фотографиите, се фали на Инстаграм. Понекогаш, таа вежба и со својот вереник Алекс Родригез (44).

Таа последните неколку дена ужива во Мајами со Алекс и децата, а парот требаше да се венча оваа година, но свадбата беше одложена од пандемија на коронавирус. Џенифер рече дека не знае кога ќе се одржи свадбата и дека не се грижи за тоа. Според странските медиуми, Лопез неодамна прошета низ луксузни куќи во Мајами со својотата вереник. Двојката сака да купи вила за да можат да уживаат таму со децата додека коронавирусот се уште е во ек.