Лејди Гага ужива во лежерно издание!

18 мај, 2020
lady gaga

Лејди Гага и понатаму е во самоизолација во својот дом, а обожавателите ги почестила со лежерно селфи на кое позира во бел топ. 34 годишната пејачка ужива во опуштеноста пред да започне со работните обврски.

Нејзиниот долгооочекуван, шести студиски лбум  Chromatica  ке биде објавен на 29 мај, а промоцијата ја помести заради коронавирусот. Меѓу 16 нумери во албумот ќе се најде и музика на која работела со Аријана Гранде, Блек Пинк и Елтон Џон.

View this post on Instagram

Saturday 🧚‍♀️

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

Пред неколку недели славната пејачка организираше концерт за целиот свет “One World” кој се пренесуваше во живо на YouTube канал, а на кој гостуваа гости од целиот свет.

Со концертот таа им оддаде почит на медицинските работници кои ги ризикуваат животите во борбата против Ковид-19.