Леонардо ди Каприо со забава на јахта ѝ го прослави 23от роденден на својата девојка

21 јуни, 2020
c0e36856-383a-40a3-a88f-04e3965d01fa-collage

45-годишниот актер беше еден од ретките на забавата кој не носеше маска.

Актерката Нина Добрев, олимпискиот сноубордер Шон Вајт и актерите Кевин Коноли и Лукас Хас беа исто така, видени на забавата.

43 метри долгата Leight Star јахта е закотвена во Марина Дел Реј во Лос Анџелес. Исплови кон Малибу во 11 часот наутро и се врати на брегот околу 16:30 часот.

Манекенката и актерот се во врска од декември 2017 година. Во февруари, тие се појавија заедно на Оскарите, а актерот дојде во придружба на девојка за прв пат од 2005 година, кога беше придружуван од Жизел Бундчен.