Линдзи Вон објави фотографија како го мие автомобилот во бикини и го покажува своето извајано тело

7 мај, 2020
Naslovna

Американската скијачка Линдзи Вон ги третира своите два милиони следбеници на Инстаграм со фотографија на која се гледа како мие автомобил во бикини за време на карантинот.

„Авантура на патот кон дома. Беше епска“, напиша таа веднаш до фотографијата.

Убавата скијачка го покажа своето тело и заработи голем број лајкови, а имаше само комплименти во коментарите.

„Вие сте многу симпатични“, „Вие сте секогаш убави“, „Изгледате премногу добро“, „Секси“, напишале нејзините фанови.

Линдзи, патем, како и многу други, работи од дома за време на епидемијата, а видеото на кое објави дека има состанок преку Интернет во гаќичките, привлече големо внимание.

„За состаноците околу Зум не е потребно носење пантолони“, напиша Линдзи.