Љубовен неделен хороскоп

23 мај, 2020
245946169

Дознајте што ве очекува овој викенд

Овен

Партнерот ви тера по свое, а вие немате енергија да се расправате. Најдобро е да се повлечете.

Бик

Главниот заплет овој викенд ќе ви биде поради вашата самодоверба која е променлива. Имате сила да се отргнете од негативните работи додека вашиот партнер ќе ве напаѓа баш поради тоа.

Близнаци

Новиот почеток на љубовна врска бара посветеност и искреност, која кај вас често недостасува. Не лажете но вешто избегнувате директна конфротација.

Рак

Викендов избегнувајте ги љубовните теми. Форсирате ноншалантност и шали што на партнерот или симпатијата нема да му се допадне и ќе почне да се сомнева.

Лав

Имате избор викендов или да видете пријател со партнерот или да бидете недофатливи. Првата опција ќе ви донесе поголем успех.

Девица

Статусот на врската ќе зависи од вас. Или продолжувате понатака и градите врска или ќе ги избегнувате одговорностите.

Вага

Лесно ви е да бидете привлечни особено за непознатите луѓе. Добро ја криете несигурноста поради изгледот или други особини.

Шкорпија

Се гледате и чувствувате, но бирате да премолчите. Доколку сте слободни не влегувајте подлабоко со оние кои ви се тука само за забава.

Стрелец

Поради некоја стара тема може да испливаат емоции на површината. Доколку претерате може да зажалите.

Јарец

Како и да ви игледа сега сепак треба да поразговарате со партнерот на повеќе теми. Слободните јарци ќе имаат одбивност према љубовните теми.

Водолија

Потребна ви е блискост, но преку зборови, не физичка. Моментот е одличен за исфрлите се од себе што ве мачи последниот период.

Риби

Враќањето на некој од минатото немојте да го пригфатите со отворени раце. Останете цврсто на земја и сетете се како ве повредиле и непочитувале.