Љубовната врска на Дуа Липа и Анвар Хадид

15 јуни, 2020
лкмлкм


20-годишниот Хадид кој исто така прави музика својата работа и ја покажал на 23-годишната Липа, која се дружи со неговата сестра Џиџи. The outlet објави дека „работите навистина започнале да се движат забрзано околу почетокот на јуни“, извори изјавиле за страницата дека парот „излегол, добро се забавувале и си се допаднале еден на друг доволно за да започнат љубовна врска“.

Шпекулациите се засилија откако британската поп ѕвезда беше видена во видеото од роденденската прослава на моделот. Тој сними видео објавено на Инстаграм на кое се гледа Липа, облечена во здолниште како се смее, додека Хадид ја држи роденденската торта. Нејзиното појавување беше кратко, но тоа беше доволно за дополнително да ги разгори гласините за романтиката.

Интересот за парот достигна врв кога беа забележани како се прегрнуваат и се бакнуваат на британскиот музички фестивал Summer Time Hyde Park во Лондон. Манекенот, облечен во маслинеста зелена јакна, ги завитка рацете околу пејачката, која носеше спортска блуза и окер пантолони. Ова се одвиваше додека го гледаа сетот на Стиви Вондер на настанот, според Us Weekly. И покрај фотографиите, ниту една ѕвезда се уште јавно не даде изјава за нивниот љубовен статус.

На 47-то годишното издание на американски музички награди, Липа и Хадид го презедоа следниот чекор во нивната врска: Тие го направија своето деби на црвениот тепих.

Липа и Хадид ја прославија својата прва годишнина во јуни 2020 година. Таа објави серија на симпатични фотографии од парот на Инстаграм за да ја одбележи оваа прилика.