Лудата страна на фудбалот за време на корона: Ги пополниле трибините со секси кукли на дување

19 мај, 2020
kukli

Фудбалскиот клуб Сеул од Јужна Кореја се извини на јавноста за тоа што го наполни празниот стадион со секси надуени кукли на натпреварот на тамошниот шампионат.

Како што знаете, поради пандемијата на корона вирусот, на навивачите им беше забрането да одат на стадиони, а еден од најдобрите клубови во Јужна Кореја сакаше да ги наполни празните трибини барем малку.

Тие се обидоа, како на пример, Борусија од Менхенгладбах со ликовите или Келн со дресовите, туку купиле кукли на дување.

Во натпреварот со Гвангжу, тие користеле спорни кукли кои наскоро се појавија на социјалните мрежи, со што предизвика лавина коментари против ФК Сеул.

Клубот се огласи на Инстаграм и потврди дека тие се кукли на дување и го обвини снабдувачот за сè, кој требало да достави вистински пластични кукли што се користат во продавниците за облека.