Мадона маѓепса со хитот „Hung Up“: Пред тоа таа призна дека морала да ја моли групата АББА за дозвола!

12 ноември, 2020
The Costume Institute Benefit celebrating the opening of Rei Kawakubo/Comme des Garcons: Art of the In-Between, Arrivals, The Metropolitan Museum of Art, New York, USA - 01 May 2017

Кралицата на попот откри детали кои беа непознати за јавноста


Пејачката Мадона откри дека им напишала писмо на членовите на групата АББА во кое ги замолила да ја искористи нивната музика за една од нејзините песни.

Имено, кралицата на попот побара дозвола да го превземе познатиот хит на шведскиот бенд „Gimme, Gimme, Gimme (A Man After Midnight)“ за потребите на нејзината тогаш нова песна „Hung Up“.

Она што беше проблематично за Мадона беше тоа што текстописците и членовите на АББА, Бени Андерсон и Бјорн Улвеус, ретко им дозволуваа на другите пејачи да ги користат нивните песни.

Сепак, кралицата на попот сакаше да ја исполни својата идеја, па откри што сторила на медиумите.
– Испратив емисар во Стокхолм со писмо и запис (Мадона ја испрати песната „Hung Up“ за да можат членовите на АББА да слушнат како звучи песната, прим, надвор) и ги молев и им реков колку ја ценам нивната музика, и им реков пред нив дека тоа е супер за нив – рече Мадона и додаде дека Бени и Бјорн не одговорија веднаш, затоа што мораа да размислат за сè:

– Никогаш не дозволуваат другите да ја превземат нивната музика. Тие можеа да кажат не. Фала му на Бога, кажаа да – рече кралицата на попот.

Во меѓувреме, Бени Андерсон објасни зошто го прифатил барањето на Мадона:

– Добиваме многу барања од луѓе кои бараат да ги користат нашите песни, но, нормално, велиме не. Ова е втор пат да дадеме дозвола. Овој пат рековме „да“ затоа што многу и се восхитуваме на Мадона. Таа има петелки – рече Бени.

Патем, групата АББА и дозволи на групата „Бегалците“ за прв пат да го превземат хитот „Името на играта“ за целта на нивниот сигнал „Rumble In The Jungle“.

Мадона – „Hung up“:


АББА – „Gimme, Gimme, Gimme (A Man After Midnight)“:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi