Мадона му нудела на Денис Родман 20 милиони долари за да има дете од него пред 24 години

21 мај, 2020
Naslovna

Во 1996 година, кралицата на поп музиката, Мадона , се забавуваше два месеци со поранешниот професионален кошаркар Денис Родман , тогаш таа го замолила да и направи дете, па дури и за таа „услуга“ му понуди огромни пари.

Денис Родман е предмет на новиот документарен филм на Нетфликс „Последниот танц“, кој зборува за NBA ѕвездите во НБА, вклучувајќи ги и животите на славниот Мајкл Џордан , Скоти Пипен  и Денис Родман.

Документарната серија го следи и љубовниот живот на Родман, кој беше многу бурен. Неговата најпопуларна врска е со Мадона, со која се дружеше само два месеци, но за тоа време тие се појавија заедно на неговите натпревари, како и на другите популарни настани во 90-тите.

Сега конечно се откриени деталите за романсата меѓу славната пејачка и ѕвездата во NBA, па дури и откриен е нејзиниот план за бременост.

Двојката започна да се забавува во 1996 година, откако се запознаа две години порано, а се вели дека Мадона во една прилика го заклучила во хотелска соба.

Имено, Денис беше во Лас Вегас каде се коцкаше, кога таа го повика и му кажа дека организирала приватен авион за да го однесе во Њујорк. Тој отиде кај неа, тие спиеја заедно, а потоа се врати во Лас Вегас за да продолжи со коцкање.

Разбувнел разговор меѓу двајцата од таа вечер, кога бил затворен во хотел.

„Нема да те пуштам“, повтори Мадона, по што успеа да се ослободи и да се врати во Лас Вегас.

Во својата автобиографија „Треба да сум мртов до сега“, Родман опиша колку Мадона сакаше да биде во врска со него.


-Таа ми испрати пораки како „Јас навистина сакам да бидам со тебе, ми недостигаш“, како и некои вулгарни како „Јас сакам секоја капка од твојот пенис во мене“. Јас нема да те пуштам, затоа што сакам твое дете – му рече Мадона.Во интервју за странски медиуми, Родман откри дека Мадона дури му понудила пари за да забремени со него.

– Денис, знаеш ли дека овулирам? Ќе ти платам 20 милиони долари за да ми направиш дете – рече Мадона.

Иако таа навистина го сакаше своето дете, поранешниот пар беше во врска само два месеци, по што тие продолжија со своите животи.

По Мадона, Родман се запознал со Кармен Електра, Вивик А Фокс и сопственикот на Лејкерс, Џини Буш, додека Мадона неколкупати се оженила.