Мадона објавила дека мора да биде во самоизолација а потоа се забавувала на роденденска забава

5 мај, 2020
Naslovna

Мaдона ги прекршила мерките за социјална оддалеченост само два дена откако објавила дека била тестирана за коронавирус и дека, според неа, тестот покажал дека има антитела.

Во саботата, таа присуствуваше на роденденската забава на нејзиниот фотограф Стивен Клин, и на социјалните мрежи објави видеа на кои се гушкаат. Таа исто така му понуди торта што ја нарече ковид-19. На забавата имало најмалку уште осум лица, пренесува Дејли Меил.

View this post on Instagram

#staysafe #staysane

A post shared by Madonna (@madonna) on

Пејачката неодамна објави видео во кое вели дека се тестирала и открила дека има антитела. Лекарите велат дека лицето кое има антитела треба да продолжи да се самоизолира, што пејачоката го игнорирала сето тоа.

Портпаролката на Мадона изјави дека видеото во кое таа зборува за коронавирусот и тестирањето е дел од перформансите и дека сè не треба се буквално да се сваќа.