Мајката на Бијонсе за време на изолацијата кажува шеги што се толку лоши што всушност се смешни! ?

26 април, 2020
Beyonce

Се чини дека Тина е сепак најголемата sвезда на семејните ручеци, извинете го Bey, извинете Jay.

Без разлика дали сте тим Бијонсе, тим Соланж или еднаков обожавател на двете, мора да се согласите дека нивната мајка, Тина Лосон, екс Ноулс, е голема „фаца“. Покрај тоа што „ни подари“ две sвезди во списокот на А-листа, Тина се вклучи во скоро секој аспект на шоубизнисот, работеше како уметник за шминка (вклучително и за познатата марка Shiseido), отвори свој салон во Хјустон, ја лансираше модната линија House of Deréon, објави книга за бискиот однос помеѓу модата и успехот на мега-популарната група Destiny’s Child, списокот продолжува … Неодамна, целиот нејзин фокус е на внуците и новиот сопруг-актер Ричард Лосон. Меѓутоа, ако ве интересира како Тина ги поминува своите денови за изолација, разделена од Блу Ајви и близнаците, можеби ќе се изненадите што ќе ви кажеме дека нејзиното времето истекува побрзо со лошите шеги што ги раскажува на својот Инста профил. Да, прочитавте така е. Во делот „Corny jokes“ таа ги забавува своите следбеници со шеги што се толку лоши што всушност се смешни. Погледнете неколку од нашите омилени подолу, и кликнете follow на истите за редовна доза на специфичната смисла за хумор на Тина.

It’s corny joke time!

View this post on Instagram

Corny joke time❤️🙏🏾

A post shared by Tina Knowles (@mstinalawson) on

View this post on Instagram

Corny joke time!!❤️🙏🏾

A post shared by Tina Knowles (@mstinalawson) on

View this post on Instagram

CORNY JOKE TIME❤️🙏🏾

A post shared by Tina Knowles (@mstinalawson) on

View this post on Instagram

Corny joke time ❤️

A post shared by Tina Knowles (@mstinalawson) on

View this post on Instagram

Corny joke time❤️🙏🏾

A post shared by Tina Knowles (@mstinalawson) on