Мајкл Џексон не сакал да го пее својот хит од почит кон Дајана, но принцезата го изненади

8 август, 2020
dajana-majkl-dzekson

Кралот на поп музиката не сакаше да ја вклучи песната „Dirty Diana“ во репертоарот за концертот во Лондон во 1988 година поради Лејди Ди, но …

Мајкл Џексон имаше многу хитови во текот на својата богата кариера, а еден од нив е „ Dirty Diana“ од 1988 година. Тоа е поп-рок песна напишана од кралот на поп музиката и која беше на неговиот албум „ Bad “.

За потребите на оваа песна, Мајкл Џексон го ангажираше гитаристот Били Идол, славниот Стив Стивенс. Многумина мислеа дека песната е посветена на пејачката Дајана Рос, дури и принцезата Дајана, но тоа не беше вистина.

Имено, во оваа песна се пее за упорна група девојчиња, што подоцна потврди и Мајкл Џексон во интервју.

Потсетете се на песната „ Dirty Diana“ од Мајкл Џексон:

Патем, како што пишуваат странските медиуми, принцезата Дајана беше голем обожавател на Мајкл Џексон. Таа и нејзиниот сопруг принцот Чарлс присуствуваа на концертот на кралот на поп музиката во Лондон во 1988 година на стадионот Вембли, како дел од светската турнеја „Bad“.

Пред почетокот на настапот, кралската двојка изразија желба да се сретнaт со Мајкл Џексон, а нивната средба се случи во бекстејџот.

Погледнете како изгледаше тоа:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris