Малиот Леви Меконахи е слика и прилика на својот татко

24 октомври, 2020
1334285

Познатиот актер Метју Меконахи е оженет со Камила Алвес Меконахи, а парот има три деца – седумгодишниот Ливингстон, десетгодишната ќерка Виду и 12-годишниот син Леви. Најстарото дете е многу слично на неговиот татко

Малиот Леви Алвес Меконахи неодамна се најде на објава на неговата мајка Камила. Бидејќи ова се случува многу ретко, многумина веднаш забележаа колку младиот Леви наликува на неговиот татко Метју.

Објавата на Камила беше поврзана со радоста што ја заврши тортата. Мајка и син со ентузијазам ја гледаат тортата што ја направија со готвачот Роко ДиСпирит.

Камила и Леви ја подготвија тортата по повод неодамна објавениот мемоар на Метју „Greenlights“.

Бидејќи целото семејство беше воодушевено од колачите, Камила додаде линк за рецепт до објавата. Иако имаше многу луѓе кои ги фалеа колачите, повеќето коментираа за сличноста помеѓу Леви и неговиот татко.

„Ох, има ли поголема сличност од оваа. Клон на татко си! Ти и Метју направивте прекрасни деца “, напиша некој.

„Само што пристигнав, но дали е тоа твојот син? Претпоставувам дека е затоа што тој изгледа како минијатурен Метју Меконахи “, напиша некој друг.

Голема толпа едноставно го нарече момчето „Мини-Мет“ во коментарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum