“Мамурни” глумици во карантин: Мерил Стрип и колешките се расположија со некоја чашка алкохол (видео)

27 април, 2020
meril 2

Мерил Стрип, Кристин Барански и Одра Мекдоналд на оригинален начин го прославија 90-тиот роденден на наградуваниот композитор и текстописец Стивен Сондхајм. Актерките снимиле видео во кое ја пејат песната на Сондхајм „ The Ladies Who Lunch“, од мјузиклот на Сондхајм, „Company“.

Целосно влегле во своите улоги, така што во карантин можеме да ги видиме „мамурни“, во бадемантили, сè уште не откажувајќи се од алкохолот.

Оваа снимка од синоќа, всушност беше дел од многу подолго видео, кое е целосно посветено на славниот композитор, кој освои Оскар, 8 Тони награда, 8 Греми, Пулицер и „Лоренс Оливие“.

Сондхајм има компонирано музика и напишано стихови за бројни театарски и филмски дела, меѓу кои „West Side Story“, „Sweeney Todd“, „Into the Woods“, итн.