Манекенка која од 16 години заработувала 5000 евра ДНЕВНО! (ФОТО)

7 јули, 2020
aaa

Денес има МИЛИОНИ!

Преубавата и презгодна Кендис Свонпул, родена е во Јужноафриканската република, гордо ги носеше крилата на Викторија, а исто така е манекенка за која на сите “им паѓа вилицата”!

Манекенсата кариера ја започнала на само 16 години, а уште од тогаш заработувала по 5000 евра ДНЕВНО!

Оваа убавица се најде на листата на Forbes за најплатена менекенка во светот. Го завзема 10то место на заработка од 3.000.000 долари во последната година.

Нејзиниот лик ги красеше некои од насловните страни на светките модни списанија, а од 2007 до 2010 беше член на елитната група на модели “Victoria Secret”.

Популарна е и на инстаграм, каде што има повеќе од 14 милиони следбеници!

View this post on Instagram

🦎🧡🌿

A post shared by Candice Swanepoel (@angelcandices) on

View this post on Instagram

🍯 🍯 🍯

A post shared by Candice Swanepoel (@angelcandices) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi