Марго Роби продава луксузна куќа во Беверли Хилс: Ѕирнете во домот како од бајка на најплатената актерка во Холивуд! (ФОТО)

15 декември, 2020
215387_margot-robbie-shutterstock_ls

Домот зрачи со елеганција и опкружен со зеленило нуди прекрасен поглед

Австралиската актерка Марго Роби (30), sвезда на холивудските филмови „Волк од Вол Стрит“, „Јас, Тоња“ и „Некогаш во Холивуд“, ја продава својата куќа во Беверли Хилс за 1,175 милиони долари.

Актерката, која со вкупно 19 филмски ангажмани за само пет години, официјално ја носи титулата најпрометна актерка во Холивуд, ја купи оваа луксузна куќа во 2018 година, откако беше номинирана за Оскар во филмот „Јас, Тоња“.

Таа потоа го презеде домот со нејзиниот сопруг Том Акерли, со кого е во брак четири години.

Домот е украсен со прекрасен ентериер, а во собите доминира белата боја.

Убавата актерка направи детално реновирање на домот, кој исто така е богат со земјиште околу куќата.

Подовите се направени од темно дрво, а модерната кујна во бело е идеална за сите љубители на модерната архитектура.

Француските прозорци во спалните соби му даваат на просторот многу светлина, а куќата со највисока тераса дава неверојатен поглед на Лос Анџелес.

Прекрасен двор со многу зеленило е рај за душата и одморот, но и за дружење со пријателите.