МАШИНАТА НА ТЕСЛА, УПАТСТВО ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ИНЕКЦИИ ОД 15 000 ЕВРА, ЛАЖНИ МАСЛА… Еве што се не пробала покојната Исидора Бјелица да ја победи опасната болест!

11 август, 2020
Screenshot_2_1000x0

Исидора Бјелица почина на 5 август годинава по седумгодишна борба со злобна болест, а три дена подоцна беше кремирана во присуство на членови на семејството и пријатели.

Писателката Исидора Бјелица во неколку наврати зборуваше за начините на кои се обидувала да се излечи, а не криеше дека честопати користела најневеројатните решенија.

  • Кога сте болни, единствената цел ви е да се опоравите. Еден човек ми продаде масло од канабис. Му платив многу пари. Сепак, наместо тоа, добив обоено масло од некои житни култури – еднаш изјави Исидора..
  • Добив вистинско масло од канабис од Амстердам. Оваа болест чини многу. И сите знаат човек од Борча, Котеш, Миријево кој има лековити билки или пијалок. Една жена ми подвали некоја машина на Тесла што нема никаква корист – додаде Бјелица во тоа време.
  • Многу измамници парадираа низ нашата куќа. Но, тоа беше училиште. И не судам ниту еден од нив, иако за мене е неверојатно дека некој се збогатува со туѓа несреќа. И не само ние. Истите работи ми се случија на друго место.
  • Во Русија бев во Институтот за квантна медицина, каде ми рекоа дека болеста ми се враќа. Ги дадов последните пари за инјекција со бластофаг. И тогаш мојата среќа се сврте кон очајот заради лекот. „Знаете, ви требаат упатства за употреба на инјекциите, и чини 15 000 евра“, ми рекоа тие. Излегов од таа зграда во московско предградие плачејќи. Бев сама и поразена. Имам лек и не можам да си помогнам. Болеста е најголем бизнис, како легален, базирана на медицината, така и незаконскиот- заклучила Исидора.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris