Мажите оставаа жени и љубовнички поради неа: Нејзините голи фотографии беа повеќе барани од суво злато! (ФОТО)

7 ноември, 2020
мажи

Софија Лорен започна да глуми во 1950 година, а последните 11 години е во пензија од која се врати поради филмот на нејзиниот син „Животот напред“.

Поранешната секс бомба Софија Лорен (86) зборуваше за својата завидна кариера по повод враќањето во глума по пауза од 11 години.

Во интервју за „Гардијан“, добитничката на Оскар призна дека честопати се сомневала во себе и дека често се колебала. Софија искрено ги раскажа своите искуства за време на нејзината актерска кариера бидејќи гледачите наскоро ќе можат да уживаат гледајќи ја во филмот на Нетфликс „Животот напред“ во режија на нејзиниот син Едуардо Понти.

Софија откри како се тешела во моменти кога се чувствувала изгубено и лошо.

“Понекогаш се чувствував така. Си велев себе си:” Замолчи “. Биди силена. Само продолжи и ќе биде добро се. Понекогаш правите грешки, а некогаш победувате! “

„Направив неколку грешки, но сепак победив“, рече легендарната актерка.

Во филмот, во режија на нејзиниот син, Лорен ја играше г-ѓа Роса, преживеана жртва од холокаустот, која помага во воспитувањето на децата на проститутки. Актерката ја коментираше сличноста на новата улога со претходната.

“Работите не се менуваат многу. Телото се менува. Умот не”, истакна таа. Инаку, Софија, која е родена како Софија Вилани Сициолоне, е една од најголемите икони на златното доба на Холивуд, а својата кариера ја започна во 1950 година.

Доби Оскар за најдобра главна актерка за улогата на Чесира во воената драма во 1960 година „Две жени“ и тоа беше првпат да биде доделена улога во странски филм.

Патем, на врвот на својата кариера, Софија беше позната како голема заводничка која им ги кршеше срцата на многу мажи. Во јавноста протекоа информации за несомнена врска со Питер Селерс со кого снимила музички албум.

Таа имаше афера со колегата, актерот Кери Грант и глумеше со него во филмот „Houseboat“, за кој неговата тогашна сопруга го пишуваше сценариото. Иако уживаа страсна романса две години, Кери и Софија горко раскинаа и останаа во трајно лоша врска. Наводно, Кери дури сакал да се смири со својата љубовница, но Софија му испратила јасна порака во брак со Карло Понти.

Тие имаа два сина заедно, а таа остана вдовица во 2007 година кога Понти почина поради компликации на белите дробови.

Во текот на нејзината кариера, постоеше јавен интерес за нејзините интимни фотографии. Поради тоа, во 1999 година Лорен покрена тужба против 79 страници за филмови за возрасни за објавување на нејзини голи фотографии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi