Меган ги запрепасти сите само четири дена по венчавката: „Очигледно е дека нема да заврши добро“

16 јуни, 2020
e22ce9d2-99a1-4c51-8ab6-87670913de5f

Ако една тема во Велика Британија има милион теории, тоа е Megxit. Некои се на страната на Меган Маркл и принцот Хари кои го напуштија кралското семејство, а оние по традиционалните го бранат кралското семејство чии правила се ригидни и јасни.

Лејди Колин Кембел напиша книга на тема „Меган и Хари: вистинската приказна“, во која раскажува серија настани на кои таа самата била сведок. Книгата треба да биде објавена кон крајот на јули, а авторот тврди дека неколку работи навестиле дека Меган нема да биде дел од кралското семејство долго.

“Знам дека многу луѓе ги поставаат своите надежи во Меган. Исто така, знам дека кралското семејство се обиде да „инвестира“ во Меган и нејзината иднина во Велика Британија”, рече Кембел и додаде дека и таа е среќна што Меган се придружи на кралското семејство и верувала дека нејзиното пристигнување значеше нова ера.

Таа тврди дека станало јасно дека ќе има проблеми само четири дена по свадбата на забава на принцот Чарлс која се одржала тој ден во градината на Бакингемската палата. Додека зборувал, принцот Хари бил нападнат од пчела, а неговата новопечена сопруга започнала да се смее.

“Не можам да го повторам точно, сè е опишано во книгата, но можам да кажам дека нешто се случи на првата забава во градината во Бакингамската палата … Сите бевме вчудоневидени, но и зачудени. Очигледно беше дека работите нема да испаднат добро”, откри таа.