Меган и Хари често го поминуваат своето слеободно време во дружба со познатата пејачка, која им поделила и по некој совет

18 мај, 2020
Screenshot_2020-05-18 Meghan i Harry se često druže sa slavnom pjevačicom, a dala im je i nekoliko korisnih savjeta

Адел го запознала кралскиот пар пред две години и од тогаш се во близок контакт, а со оглед дека во Лос Анџелес живеат на неколку минути далечина јасно е дека често и се дружат. Всушност таа ги советувала за која населба во која купиле куќа како и за изборот на училиште во кое може да оди нивниот син Арчи а да нема проблем со папараците.

Меган и Хари моментално живеат во вила која е сопственижтво на холивудскиот тајкун Тујлер Пери, кој го запознале преку заедничката пријателка Опра Винфри. Вилата има 8 спани соби и 12 тоалети.

„Меган и се восхитува на Адел бидејќи успеала да ја заштити својата приватност и покрај фактот дека е светска ѕвезда“ – изјавил близок пријател на Адел која живее во истата населба во вила од 7 милиони фунти.